Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie

Strona główna


24 października MEDIATEKA czynna od godziny 12:00 do godziny 18:00

25 października MEDIATEKA czynna od godziny 13:00 do godziny 18:00

26-27 października Miejska Biblioteka Publiczna będzie nieczynna

Artykuły

Lekcja biblioteczna

Przejdź do - Lekcja biblioteczna

Na lekcję biblioteczną przyszły dziś dzieci uczęszczające do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3. Najpierw dzieci obejrzały wystawę fotografii, która znajduje się w Mediatece, następnie wysłuchały teatrzyku Kamishibai "Królowa pszczół" oraz farbami wykonały ilustracje do tekstu.

19 października 2018

Czytaj więcej o: Lekcja biblioteczna

Urodziny Książkowego Misia

Przejdź do - Urodziny Książkowego Misia

Wspólnie z dziećmi z Przedszkola nr 4 świętowaliśmy Urodziny Książkowego Misia. Wszyscy wysłuchali opowiadania o Misiu Uszatku oraz obejrzeli prezentację na temat popularnych misiów. Następnie każde dziecko pokolorowało misia z którego zrobiliśmy urodzinową czapeczkę. Tańczyliśmy też do piosenek o misiach :)

19 października 2018

Czytaj więcej o: Urodziny Książkowego Misia

Bajkowa Gra Miejska

Przejdź do - Bajkowa Gra Miejska

„Ile pierogów zjadły krasnoludki?", „kto jest zielony i ma żonę Fionę?", „o ile wydłużył się nos Pinokia?”- na te i inne pytania szukały dziś odpowiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Klęczkowie, Szkoły Podstawowej w Narzymiu oraz Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku. Była to „Bajkowa Gra Miejska”, która odbyła się w ramach Działdowskiej Uczty Literackiej organizowanej przez naszą Bibliotekę, a dofinansowana została ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszy Promocji Kultury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za super zabawę!

18 października 2018

Czytaj więcej o: Bajkowa Gra Miejska

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

W czasie dzisiejszych zajęć Klubu Malucha rozmawialiśmy o jesieni. Dzieci dostały opaski z kolorowymi jesiennymi liśćmi i w takim stroju wysłuchały opowiadania "Jesień" M. Strzałkowskiej. Następnie wspólnie oglądaliśmy jakie skarby można znaleźć w czasie jesiennego spaceru. Dzieci ozdobiły także sukienkę Pani Jesieni wcześniej przygotowanymi listkami.

18 października 2018

Czytaj więcej o: Klub Malucha

Warszaty ilustratorskie z Pawłem Wakułą

Przejdź do - Warszaty ilustratorskie z Pawłem Wakułą

Dziś naszym gościem był Pan Paweł Wakuła - absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. W 2007 roku zbiór opowiadań "Co w trawie piszczy" został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 r. został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za Kajtka i Yetika. 

17 października 2018

Czytaj więcej o: Warszaty ilustratorskie z Pawłem Wakułą

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

Podczas dzisiejszych zajęć uczestnicy Klubu Malucha wysłuchali dwóch krótkich jesiennych opowiadań - pierwsze o szyszce, która chciała tańczyć na wietrze jak jesienne liście i drugie o zajączku, który żegnał borsuka przed zimowym snem. Później dzieci zainspirowane jesiennymi drzewami malowały farbami kolorowe liście i bawiły się klockami.

11 października 2018

Czytaj więcej o: Klub Malucha