Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie

Strona główna


Artykuły

Wizyta dzieci z SP nr 3

Przejdź do - Wizyta dzieci z SP nr 3

Dzisiaj w Mediatece odbyły się warsztaty kreatywnego pisania. Przybyły na nie dzieci ze świetlicy szkolnej, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie. Było twórczo i bardzo wesoło. Udało nam się stworzyć kilka własnych utworów, które już wkrótce będzie można przeczytać na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

13 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z SP nr 3

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

W trakcie dzisiejszych zajęć Klubu Malucha czytaliśmy książkę "Prezent dla Świętego Mikołaja". Następnie wspólnie wykonaliśmy kartki świąteczne, które mamy nadzieję trafią do bliskich.

13 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Klub Malucha

Spotkanie z Markiem Zagańczykiem

Przejdź do - Spotkanie z Markiem Zagańczykiem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się dziś spotkanie Pana Marka Zagańczyka z młodzieżą Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie. Pan Marek Zagańczyk to polski pisarz, eseista, wydawca, zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Literackich”. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Nasz gość swoim wykładem przybliżył młodzieży postać Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. W pasjonujący sposób opowiedział o Jego życiu i twórczości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za spotkanie

12 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Spotkanie z Markiem Zagańczykiem

Zajęcia DKK Szkoły Podstawowej nr.1

Przejdź do - Zajęcia DKK Szkoły Podstawowej nr.1

W czasie dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy książkę "Nowe przygody Mikołajka". Następnie dzieci wzięły udział w świątecznych warsztatach plastycznych, w czasie których powstały piękne kartki.

12 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Zajęcia DKK Szkoły Podstawowej nr.1

WIzyta w Przedszkolu nr 4

Przejdź do - WIzyta w Przedszkolu nr 4

Dziś odwiedziliśmy Przedszkole nr 4 i czytaliśmy świąteczne opowiadania w grupie czterolatków i trzylatków. Piękne opowiadania wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Serdeczne dziękujemy za zaproszenie i jeszcze raz życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

12 grudnia 2018

Czytaj więcej o: WIzyta w Przedszkolu nr 4

Zajęcia edukacyjne dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie

Przejdź do - Zajęcia edukacyjne dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie

Dzisiaj w naszej Bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Nasi goście dowiedzieli się o tym jak działa biblioteka i jakie ma zadania. Na końcu w ramach zabawy rozwiązali quizz o naszej Bibliotece w serwisie kahoot.it. Dziękujemy za spotkanie.

11 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Zajęcia edukacyjne dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie

Wizyta dzieci z grupy "Kłapouszki" z Przedszkola 'U Misia'

Przejdź do - Wizyta dzieci z grupy "Kłapouszki" z Przedszkola 'U Misia'

Dziękujemy za wizytę grupie „Kłapouszki” z Przedszkola „U Misia” :) Dzieci uczyły się dziś prostego programowania za pomocą naszych małych robotów mobilnych, czyli Ozobotów. Nasi mali odkrywcy z zapałem i ciekawością pracowali z robotami. Patrzyli w jaki sposób Ozobot rozpoznaje kolory, podąża po liniach, wykrywa skrzyżowania narysowane na papierze. Dzięki tej lekcji dzieci przekonały się, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.

11 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z grupy "Kłapouszki" z Przedszkola 'U Misia'

8 rocznica DKK Skoły Podstawowej nr 3

Przejdź do - 8 rocznica DKK Skoły Podstawowej nr 3

W sobotę członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się, aby wspólnie świętować 8 lat istnienia Klubu. Omawiano także książkę "Pan Ibrahim i kwiaty koranu" autorstwa E.E. Schmitta.

8 grudnia 2018

Czytaj więcej o: 8 rocznica DKK Skoły Podstawowej nr 3

Wizyta dzieci z grupy "Pszczółki" z Przedszkola 'U Misia'

Przejdź do - Wizyta dzieci z grupy "Pszczółki" z Przedszkola 'U Misia'

Na zajęcia przedświąteczne przyszła dziś grupa Pszczółek z Przedszkola "U Misia". Dzieci wzięły udział w "Balu u Królowej Śniegu" oraz wysłuchały opowiadania "Prezent dla Świętego Mikołaja". Dziękujemy Wam za wspólną zabawę!

7 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z grupy "Pszczółki" z Przedszkola 'U Misia'

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

W czasie mikołajkowych zajęć Klubu Malucha czytaliśmy opowiadanie o przygotowaniach Mikołaja do Świąt. Następnie każde dziecko wykonało Mikołaja z wcześniej przygotowanych elementów. Tańczyliśmy też do świątecznych piosenek.

6 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Klub Malucha