Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Szkolenie pracowników biblioteki

Przejdź do - Szkolenie pracowników biblioteki

W dniach 26-27.10 wszyscy pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej wzięli udział w szkoleniu na temat budowania zespołu. Szkolenie poprowadziła Pani Agnieszka Szelągowska - trenerka Szkoły Liderów i superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Trenerka mediacji, od 10 lat pomagająca poradzić sobie z konfliktem osobom korzystającym z mediacji. Od wielu lat pracuje z trenerami, prowadząc szkolenia dotyczące wspierania procesu grupowego, radzenia sobie z oporem i trudnymi sytuacjami podczas szkoleń. W Szkole Liderów pracuje z tutorami – osobami wspierającymi w rozwoju indywidualnym, prowadząc superwizję ich pracy, zwłaszcza w trudnych sytuacjach współpracy. Działanie odbyło się w ramach projektu "Cała naprzód!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

27 października 2018

Przedszkole z Kisin i Kurek

Przejdź do - Przedszkole z Kisin i Kurek

W podróż po kontynentach zabraliśmy dziś przedszkolaki z Kisin i Kurek. Przemieszczaliśmy się samochodem, rowerem, łodzią a nawet samolotem, aby dotrzeć do celu. Dzieci poznały charakterystyczne dla każdego kontynentu zwierzęta, budowle, rośliny. Z każdej podróży dzieci zbierały pieczątki w swoich paszportach. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

31 października 2018

Przedszkole u Misia

Przejdź do - Przedszkole u Misia

Odwiedziliśmy dziś "Przedszkole U Misia" informując o pilotażowy projekcie dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

30 października 2018
Czytaj więcej o: Przedszkole u Misia

Klub Rękodzieła

Przejdź do - Klub Rękodzieła

Dziś w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Klubu Rękodzieła. Dziękujemy Paniom za przybycie i radosne nastroje

25 października 2018

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

Za oknem szaro i ponuro, ale u nas kolorowo i wesoło :) Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy kolorom. Czytaliśmy opowiadanie do którego dzieci przyklejały na tablicę odpowiednie elementy. Segregowaliśmy kolorami zgromadzone przedmioty oraz bawiliśmy się kolorową chustą. Wszystkie dzieci kolorowały też kredki.

25 października 2018

Warsztaty poetyckie z Wojciechem Kassem

Przejdź do - Warsztaty poetyckie z Wojciechem Kassem

Młodzież z Zespołu Szkół w Malinowie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie wzięła dziś udział w warsztatach poetyckich poprowadzonych przez Wojciecha Kassa - poety, eseisty, redaktora dwumiesięcznika literackiego „Topos”, dyrektora Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Wojciech Kass wydał kilkanaście zbiorów poezji, ostatni „Ufność”. Trzy poematy w 2018 roku. Wielokrotnie nagradzany i zapraszany do jury konkursów poetyckich. Prowadzi liczne warsztaty poetyckie m.in. w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Serdecznie dziękujemy za to inspirujące spotkanie!

25 października 2018

Galeria


  • Powiększ zdjęcie