Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Oferta dla szkół i przedszkoli 2018-2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie  zaprasza w swe progi nauczycieli i uczniów na zajęcia edukacyjne. W swej ofercie biblioteka posiada wiele tematów, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Oferta obejmuje tematy przystosowane dla uczniów szkół podstawowych I-III, szkół podstawowych IV-VIII, szkół średnich oraz przedszkoli.

Przejrzyj oferty pod tym linkiem.

18 września 2018

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

Przejdź do - Spotkanie z Barbarą Kosmowską

Dziś w Bibliotece gościliśmy po raz kolejny znakomitą pisarkę Barbarę Kosmowską, absolwentkę filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, na które zaproszeni zostali członkowie Klubów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2,3 oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Malinowie. Autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za Teren prywatny.

17 września 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie z Barbarą Kosmowską

Rozstrzygnięcie turnieju FIFA 18

Przejdź do - Rozstrzygnięcie turnieju FIFA 18

Dzisiejszym Turniejem Fify 18 zakończyliśmy kolejny etap naszej „Działdowskiej Uczty Literackiej”. Było to działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dwudniowa rywalizacja pomiędzy uczestnikami Turnieju zakończyła się następującymi wynikami : I miejsce zajął Konrad Krupiński, II miejsce – Sebastian Rymarski, III miejsce - Wojciech Szynkiewicz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ! Dziękujemy wszystkim uczestnikom :)

31 sierpnia 2018

Turniej FIFA 18

Przejdź do - Turniej FIFA 18

Zapraszamy na Turniej FIFA 18! 

13 sierpnia 2018

Mobilne Planetarium

Przejdź do - Mobilne Planetarium

W dniach 13 -14 sierpnia do naszej biblioteki zawita Mobilne Planetarium! Zapraszamy dzieci i dorosłych do przeżycia niesamowitej kosmicznej przygody. Będziemy poznawali historię podboju Księżyca, tajemnice Układu Słonecznego jak również fascynującą historię lotów kosmicznych. Bądźcie z nami ! Wstęp wolny.

3 sierpnia 2018

Wakacje w Bibliotece- Tydzień 5

Przejdź do - Wakacje w Bibliotece- Tydzień 5

Nie straszne nam upały, gdyż w przyjaznej atmosferze rozwijamy swoje zainteresowania i stawiamy czoła wakacyjnym wyzwaniom. Oglądaliśmy film o poszukiwaczach skarbów, zrobiliśmy mapę miast w Polsce, które warto zwiedzić podczas wakacji. Poznaliśmy nowe przygody Mikołajka i jego zabawnych przyjaciół, malowaliśmy na szkle i graliśmy w gry. Dzieci wcieliły się w rolę reżyserów i kręciły zwiastuny filmowe za pomocą aplikacji iMovie. Zaangażowanie i kreatywność młodych reżyserów zaowocowały ciekawymi i zabawnymi filmikami. To jeszcze nie koniec wakacyjnych zajęć więc do zobaczenia w poniedziałek!!!

3 sierpnia 2018

Galeria


  • Powiększ zdjęcie