Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Warsztaty muzyczne OREW

Przejdź do - Warsztaty muzyczne OREW

Czy można wydobyć dźwięki z banana ? Czy graliście kiedyś na mandarynce lub kiwi? Wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Działdowie goszcząc dziś z wizytą w naszej bibliotece, próbowali takich doświadczeń. Wzięli udział w warsztatach muzycznych, w czasie których bezbłędnie rozwiązali quiz o dźwiękach, stworzyli prawdziwą orkiestrę, a na koniec spotkania spróbowali swoich sił w graniu na pianinie za pomocą owoców. Cóż to była za radość. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas!

14 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Warsztaty muzyczne OREW

Lekcja biblioteczna dla klasy 1b z SP3

Przejdź do - Lekcja biblioteczna dla klasy 1b z SP3

W lekcji bibliotecznej uczestniczyli dziś uczniowie klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci zwiedziły wszystkie działy Biblioteki, poznały drogę książki od autora do czytelnika oraz zobaczyły najnowsze książki, które kierowane są do nich.

14 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Lekcja biblioteczna dla klasy 1b z SP3

Legenda łączy pokolenia

Przejdź do - Legenda łączy pokolenia

Od dziś w Bibliotece można podziwiać wystawę "Legenda łączy pokolenia", której autorami są uczniowie klasy IB ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Rodzicami.

14 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Legenda łączy pokolenia

Świąteczne warsztaty plastyczne

Przejdź do - Świąteczne warsztaty plastyczne

Podczas tegorocznych świątecznych warsztatów plastycznych uczestnicy zajęć wykonali piękne kartki, które trafią ze świątecznymi życzeniami do najbliższych :) Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy 19 grudnia o godzinie 16:00 na Wieczór świątecznych opowieści :)

13 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Świąteczne warsztaty plastyczne

Wizyta dzieci z SP nr 3

Przejdź do - Wizyta dzieci z SP nr 3

Dzisiaj w Mediatece odbyły się warsztaty kreatywnego pisania. Przybyły na nie dzieci ze świetlicy szkolnej, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie. Było twórczo i bardzo wesoło. Udało nam się stworzyć kilka własnych utworów, które już wkrótce będzie można przeczytać na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

13 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z SP nr 3

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

W trakcie dzisiejszych zajęć Klubu Malucha czytaliśmy książkę "Prezent dla Świętego Mikołaja". Następnie wspólnie wykonaliśmy kartki świąteczne, które mamy nadzieję trafią do bliskich.

13 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Klub Malucha

Spotkanie z Markiem Zagańczykiem

Przejdź do - Spotkanie z Markiem Zagańczykiem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się dziś spotkanie Pana Marka Zagańczyka z młodzieżą Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie. Pan Marek Zagańczyk to polski pisarz, eseista, wydawca, zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Literackich”. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Nasz gość swoim wykładem przybliżył młodzieży postać Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. W pasjonujący sposób opowiedział o Jego życiu i twórczości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za spotkanie

12 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Spotkanie z Markiem Zagańczykiem

Zajęcia DKK Szkoły Podstawowej nr.1

Przejdź do - Zajęcia DKK Szkoły Podstawowej nr.1

W czasie dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy książkę "Nowe przygody Mikołajka". Następnie dzieci wzięły udział w świątecznych warsztatach plastycznych, w czasie których powstały piękne kartki.

12 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Zajęcia DKK Szkoły Podstawowej nr.1

WIzyta w Przedszkolu nr 4

Przejdź do - WIzyta w Przedszkolu nr 4

Dziś odwiedziliśmy Przedszkole nr 4 i czytaliśmy świąteczne opowiadania w grupie czterolatków i trzylatków. Piękne opowiadania wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Serdeczne dziękujemy za zaproszenie i jeszcze raz życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

12 grudnia 2018

Czytaj więcej o: WIzyta w Przedszkolu nr 4

Zajęcia edukacyjne dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie

Przejdź do - Zajęcia edukacyjne dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie

Dzisiaj w naszej Bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Nasi goście dowiedzieli się o tym jak działa biblioteka i jakie ma zadania. Na końcu w ramach zabawy rozwiązali quizz o naszej Bibliotece w serwisie kahoot.it. Dziękujemy za spotkanie.

11 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Zajęcia edukacyjne dla uczniów ZSZ nr 1 w Działdowie