Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wizyta uczniów z ZSZ w Iłowie.

Dzisiaj odwiedziła nas grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie. Przeprowadziliśmy dla nich lekcję biblioteczną pt. "Biblioteka publiczna, jej zbiory i podstawowe zasady funkcjonowania".

27 października 2016

Czytaj więcej o: Wizyta uczniów z ZSZ w Iłowie.

Wizyta klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie.

Przejdź do - Wizyta klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie.

Z wizytą przyjechały dzieci z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz dowiedziały się jak wygląda droga książki od pisarza do czytelnika. Na koniec każdy mógł wykonać zakładkę do książki. Dziękujemy Wam za odwiedziny! :)

27 października 2016

Czytaj więcej o: Wizyta klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie.

Spotkanie nowego Klubu DKK w CKU.

Przejdź do - Spotkanie nowego Klubu DKK w CKU.

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego. Omawialiśmy książkę Szymona Hołowni "Ludzie na walizkach".  Dziękujemy za zainteresowanie nowo powstałym klubem dyskusyjnym i zapraszamy na kolejne spotkania.

26 października 2016

Czytaj więcej o: Spotkanie nowego Klubu DKK w CKU.

Wizyta klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Klęczkowie.

Przejdź do - Wizyta klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Klęczkowie.

Dziś odwiedziły nas dzieci z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Klęczkowie. Wysłuchały opowiadań z książek "Rady nie od parady" Małgorzaty Strzałkowskiej oraz "12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach". Każdy opowiadał o wartości, którą wylosował. Na koniec dzieci na kartkach pisały wartości najważniejsze dla nich i szeregowały je w kolejności od najważniejszej do najmniej ważnej. Dziękujemy za odwiedziny! :)

25 października 2016

Czytaj więcej o: Wizyta klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Klęczkowie.

Wizyta grupy z Dziennego Domu Seniora "Wigor".

Przejdź do - Wizyta grupy z Dziennego Domu Seniora "Wigor".

Dzisiaj odwiedziła nas grupa z Dziennego Domu Seniora "Wigor". Przybyli mieli okazję spotkać się z Ryszardem Makszyńskim, który opowiadał o swojej wystawie i pasji fotografowania. Bardzo dziękujemy za przybycie, a Panu Makszyńskiemu za ciekawe wystąpienie. Kolejnym punktem wizyty była projekcja komedii z Robertem De Niro i Anne Hathaway.

25 października 2016

Czytaj więcej o: Wizyta grupy z Dziennego Domu Seniora "Wigor".

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej z Klęczkowa.

Przejdź do - Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej z Klęczkowa.

Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Klęczkowie. Wspólnie wędrowaliśmy szlakiem polskich legend. Dzieci mogły wysłuchać znanych legend jak "Wars i Sawa" oraz tych mniej znanych, np. "Lwy gdańskie" i "O zamku w Niedzicy". Przy legendzie o toruńskich piernikach na dzieci czekała słodka niespodzianka - pierniczki. Dziękujemy za odwiedziny! :)

25 października 2016

Czytaj więcej o: Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej z Klęczkowa.