Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

21 listopada MEDIATEKA czynna od godziny 16:00 do 18:00

22 listopada MEDIATEKA czynna od godziny 13:30 do 18:00

23-24 BIBLIOTEKA nieczynna

30 listopada MEDIATEKA czynna od godziny 15:30 do 18:00

Artykuły

Wizyta grupy "Pszczółki" z przedszkola "U Misia" w bibliotece

Przejdź do - Wizyta grupy "Pszczółki" z przedszkola "U Misia" w bibliotece

Dziękujemy za przemiłą wizytę grupie „Pszczółki” z przedszkola „U Misia”. Zabraliśmy dziś dzieci w wizytę do świata robotów a dokładnie ozobotów. Są to nietypowe roboty, które można programować za pomocą kolorów. Ozoboty mają wbudowane czujniki rozpoznawania kolorów i dzięki temu są w stanie np. jechać po różnokolorowych liniach oraz wykonywać polecenia po napotkaniu linii w danym kolorze. Spotkanie to przyniosło wiele radości naszym gościom, pokazało, że programowanie nie musi być trudne i każdy może zostać programistą.

14 listopada 2018

Czytaj więcej o: Wizyta grupy "Pszczółki" z przedszkola "U Misia" w bibliotece

Spotkanie Klubu Malucha

Przejdź do - Spotkanie Klubu Malucha

W czasie dzisiejszych zajęć dzieci poznawały warzywa. Czytaliśmy wiersz "Na straganie" i pokazywaliśmy warzywa, o których była mowa w wierszu. Następnie dzieci metodą wydzieranki wyklejały warzywa. Bawiliśmy się też kolorami za pomocą kolorowej chusty

8 listopada 2018

Czytaj więcej o: Spotkanie Klubu Malucha

Wizyta przedszkolaków z Kisin i Kurek

Przejdź do - Wizyta przedszkolaków z Kisin i Kurek

W podróż po kontynentach zabraliśmy dziś przedszkolaki z Kisin i Kurek. Przemieszczaliśmy się samochodem, rowerem, łodzią a nawet samolotem, aby dotrzeć do celu. Dzieci poznały charakterystyczne dla każdego kontynentu zwierzęta, budowle, rośliny. Z każdej podróży dzieci zbierały pieczątki w swoich paszportach. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

31 października 2018

Czytaj więcej o: Wizyta przedszkolaków z Kisin i Kurek

Nasza wizyta w Przedszkolu "U Misia"

Przejdź do - Nasza wizyta w Przedszkolu "U Misia"

Odwiedziliśmy dziś "Przedszkole U Misia" informując o pilotażowy projekcie dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

30 października 2018

Czytaj więcej o: Nasza wizyta w Przedszkolu "U Misia"

Szkolenie pracowników biblioteki

Przejdź do - Szkolenie pracowników biblioteki

W dniach 26-27.10 wszyscy pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej wzięli udział w szkoleniu na temat budowania zespołu. Szkolenie poprowadziła Pani Agnieszka Szelągowska - trenerka Szkoły Liderów i superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Trenerka mediacji, od 10 lat pomagająca poradzić sobie z konfliktem osobom korzystającym z mediacji. Od wielu lat pracuje z trenerami, prowadząc szkolenia dotyczące wspierania procesu grupowego, radzenia sobie z oporem i trudnymi sytuacjami podczas szkoleń. W Szkole Liderów pracuje z tutorami – osobami wspierającymi w rozwoju indywidualnym, prowadząc superwizję ich pracy, zwłaszcza w trudnych sytuacjach współpracy. Działanie odbyło się w ramach projektu "Cała naprzód!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

27 października 2018

Czytaj więcej o: Szkolenie pracowników biblioteki

Klub Rękodzieła

Przejdź do - Klub Rękodzieła

Dziś w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Klubu Rękodzieła. Dziękujemy Paniom za przybycie i radosne nastroje

25 października 2018

Czytaj więcej o: Klub Rękodzieła