Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wakacje w Bibliotece- Tydzień 1

Przejdź do - Wakacje w Bibliotece- Tydzień 1
Dużo się działo w trakcie I tygodnia "Wakacji w Bibliotece"!
Rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu animowanego, który niedawno dostał Oscara. Wykonaliśmy też balony z koszami oraz parasole plażowe, na Statku Magellana czytaliśmy przygody "Jaśków", bawiliśmy się na dworze oraz graliśmy w kalambury. W trakcie zajęć w wirtualny czwartek dzieci dzieci dowiedziały się, czym jest komputer i Internet.

11 lipca 2018

Czytaj więcej o: Wakacje w Bibliotece- Tydzień 1

Spotkanie autorskie z Danielem Kasprowiczem

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Danielem Kasprowiczem
5 lipca 2018 na zaproszenie Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa i naszej biblioteki gościliśmy niesamowitego młodego człowieka - Daniela Kasprowicza. Autora dwóch książek: "Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” oraz "Hazo Mena. O marzeniach z Czerwonej Wyspy". Ambasadora walki z głodem na świecie, prywatnie miłośnika kawy i mlecznej czekolady, a także amatora maratonów i zapalonego podróżnika. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

5 lipca 2018

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Danielem Kasprowiczem

Spotkanie DKK dla słuchaczy CKU

Przejdź do - Spotkanie DKK dla słuchaczy CKU

27 czerwca w czytelni biblioteki odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym 2017/2018 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy CKU w Działdowie. Klubowicze dyskutowali o książce Jo Nesbo pt." Syn". Następne spotkanie już we wrześniu.

27 czerwca 2018

Czytaj więcej o: Spotkanie DKK dla słuchaczy CKU

Kolejne szkolenie z cyklu "O finansach... w bibliotece"

Przejdź do - Kolejne szkolenie z cyklu "O finansach... w bibliotece"

22 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie zakończył się drugi cykl spotkań dla osób w wieku 50+ w ramach projektu „O finansach... w bibliotece”. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się m.in., jak założyć elektroniczne konto w banku, jak sprawdzić oprocentowanie kredytu, po co są porównywarki cen i jak bezpiecznie kupować przez Internet. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym kursantom!

22 czerwca 2018

Czytaj więcej o: Kolejne szkolenie z cyklu "O finansach... w bibliotece"

20.06.2018 r. - Zakończenie Klubu Malucha

Przejdź do - 20.06.2018 r. - Zakończenie Klubu Malucha

Dziś odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w Klubie Malucha. Dzieci wysłuchały opowiadania o Franklinie, który idzie do szkoły. Rozmawialiśmy o tym, co będziemy robić w czasie wakacji i jak będzie wyglądał pierwszy dzień w przedszkolu. Na wszystkich Klubowiczów czekały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Serdecznie dziękujemy dzieciom i opiekunom za zaangażowanie w zajęcia. Wspaniale spędziliśmy z Wami rok! Nie zapomnijcie o nas, czekamy na Was w Bibliotece :)

20 czerwca 2018

Czytaj więcej o: 20.06.2018 r. - Zakończenie Klubu Malucha

17.06.2018 r. - Festyn "Wstąp po zdrowie"

Przejdź do - 17.06.2018 r. - Festyn "Wstąp po zdrowie"

W czasie festynu "Wstąp po zdrowie" można było znaleźć stanowisko Biblioteki. Działający przy Bibliotece Klub Rękodzieła zaprezentował swoje prace. Przeprowadziliśmy akcję bookcrossing - uwolnij książkę.

18 czerwca 2018

Czytaj więcej o: 17.06.2018 r. - Festyn "Wstąp po zdrowie"