Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

W czasie mikołajkowych zajęć Klubu Malucha czytaliśmy opowiadanie o przygotowaniach Mikołaja do Świąt. Następnie każde dziecko wykonało Mikołaja z wcześniej przygotowanych elementów. Tańczyliśmy też do świątecznych piosenek.

6 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Klub Malucha

Promocja książki "Echa wojny - trzy historie"

Przejdź do - Promocja książki "Echa wojny - trzy historie"

Wczoraj w naszej bibliotece poznaliśmy historię Anki, czyli Anny Kameckiej współautorki książki "Echa wojny - trzy historie", którą napisała razem z Andrzejem Urbanem. Rozmowę prowadziła Elżbieta Zakrzewska autorka wstępu do książki i członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, które było również współorganizatorem spotkania. Fragmenty książki przeczytały: Renata Buczyńska, Sylwia Kaczmarczyk i Janina Dzenis. Po spotkaniu można było otrzymać autograf od autorki i porozmawiać w kuluarach. Dziękujemy Wszystkim za przybycie.

6 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Promocja książki "Echa wojny - trzy historie"

Wigilia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Przejdź do - Wigilia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Wczoraj w naszej Bibliotece odbyła się wigilia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

5 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Wigilia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Wizyta "Smerfów" z Przedszkola "U Misia"

Przejdź do - Wizyta "Smerfów" z Przedszkola "U Misia"

Dziś odwiedziły nas dzieci z grupy Smerfów z Przedszkola "U Misia". Dzieci wzięły udział w "Balu u Królowej Śniegu". Na początku każdy dostał zimową opaskę. Kiedy dzieci udzieliły odpowiedzi na bożonarodzeniowe pytania, ubrały choinki, rozświetliły drogę do Betlejem i pomogły elfom w świątecznych porządkach, zostały zaproszone do pałacu Królowej Śniegu. Tam poznały historię pt. "Prezent dla Świętego Mikołaja". Następnie każdy w przeszedł przez długi komin, na końcu którego czekała słodka niespodzianka.

5 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Wizyta "Smerfów" z Przedszkola "U Misia"

Fiszki autokreatywne

Przejdź do - Fiszki autokreatywne

Do Oddziału dla dzieci trafiły fiszki autokreatywne, czyli materiały pomocnicze do nauczania matematyki w klasie I i II dla rodzica i nauczyciela opracowane przez Panią Urszulę Olendrowicz. Jest to znakomita pomoc dydaktyczna, która z jednej strony pozwala uzupełnić indywidualne braki i usunąć trudności ucznia w zakresie poprawnego pisania, a z drugiej przyzwyczaja go do samokontroli i samooceny. Zapraszamy do korzystania z fiszek!

3 grudnia 2018

Czytaj więcej o: Fiszki autokreatywne

Wyjazd studyjny bibliotekarzy do Sopotu

Przejdź do - Wyjazd studyjny bibliotekarzy do Sopotu

W dniach 23-24.11 bibliotekarze z Działdowa i powiatu działdowskiego wzięli udział w wizycie studyjnej. Odwiedziliśmy Sopotekę - Galerię Kultury Multimedialnej. Sopoteka łączy w sobie klasyczną bibliotekę z profesjonalnym sprzętem, oprogramowaniem, e-bookami, oculusami, audiobookami, filmami, płytami winylowymi oraz CD, streamingiem muzycznym, a także konsolami PS3, PS4, Xbox360. W bibliotece organizowane są także pokazy drukarki 3D. Działanie odbyło się w ramach projektu "Cała naprzód!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

30 listopada 2018

Czytaj więcej o: Wyjazd studyjny bibliotekarzy do Sopotu

Szkolenie z zarządzania sobą w czasie

Przejdź do - Szkolenie z zarządzania sobą w czasie

Wczoraj bibliotekarze wzięli udział w szkoleniu "Zarządzanie sobą w czasie". Było to ostatnie szkolenie, które odbyło się w ramach projektu "Cała naprzód!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Serdecznie dziękujemy wszystkim bibliotekarzom i trenerom, którzy wzięli udział w całym cyklu szkoleń!

30 listopada 2018

Czytaj więcej o: Szkolenie z zarządzania sobą w czasie

5-lecie Dyskusyjnego Klubu Książki z ZS Malinowo

Przejdź do - 5-lecie Dyskusyjnego Klubu Książki z ZS Malinowo

Wczoraj odbyło się jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla uczniów z Zespołu Szkół w Malinowie. Klub obchodził 5-lecie. Na spotkaniu omawialiśmy książkę "Własny pokój" Barbary Ciwoniuk. To powieść o niełatwym, szybkim dorastaniu. O sile przyjaźni i dawaniu szansy tym, którym nikt jej nie daje.... `lubimyczytać.pl

29 listopada 2018

Czytaj więcej o: 5-lecie Dyskusyjnego Klubu Książki z ZS Malinowo

Klub Malucha

Przejdź do - Klub Malucha

W Klubie Malucha również obchodziliśmy Urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia i opowiedziało jak ma na imię. Wszyscy otrzymali urodzinowe czapeczki. Dzieci wysłuchały opowiadania o misiu, który nie umiał się dzielić z innymi oraz zrobiły misie z wcześniej przygotowanych elementów. Zatańczyliśmy też do piosenki o misiach, a na zakończenie zajęć na wszystkich czekał słodki upominek

29 listopada 2018

Czytaj więcej o: Klub Malucha

Bajkowe warsztaty z Iwoną Kocińską

Przejdź do - Bajkowe warsztaty z Iwoną Kocińską

Uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w bajkowych warsztatach prowadzonych przez Panią Iwonę Kocińską, autorką książki "Przygody krowy Balbiny". Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Miejska Bibliotekę Publiczna w Działdowie projektu "Działdowska Uczta Literacka", który uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

29 listopada 2018

Czytaj więcej o: Bajkowe warsztaty z Iwoną Kocińską